ATAMIZI ÖZLEMLE ANDIK…

14/11/2013

 ATAMIZI ÖZLEMLE ANDIK…

        Okulumuz Matematik Zümresinin sorumluluğunda hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni okulumuzda tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizin katılımıyla yapıldı. Sunuculuğunu Matematik Öğretmeni Özlem Ataoğuz’un yaptığı törende hüzün ve Atamıza özlem ön plandaydı. Müzik öğretmenimiz Ömür Bora Yaşaroğlu eşliğinde 11A sınıfı öğrencilerimizden Burç Balaban, Kaan İstanbul, Ege Kervan  Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizden  Yağmur Turan, İrem Deniz Tansu’nun seslendirdiği Atilla İlhan’ın Mustafa Kemal  şiiri büyük beğeni topladı.

3A sınıfı öğrencilerinin canlandırdığı “Zübeyde Hanım’ın Öptüğü El “ öyküsü beğeniyle izlendi. Ardından 6A sınıfı öğrencilerimizin Atamızın sevdiği türküleri seslendirmeleri törene ayrı bir anlam kattı. Türkçe çevirisini 11A sınıfı öğrencimiz Ezgi Dünyaadamı ‘nın yaptığı, 10 A sınıfındaki değişim öğrencimiz Aidean Moore ‘un Atamız ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdiği konuşması, Atamızın büyük bir dünya lideri olduğunu bir kere daha gösterdi hepimize.

Almanca seslendirmesini 8A sınıfı öğrencisi Deniz Coşkun Akyol, Türkçe seslendirmesini 7A sınıfı öğrencisi Kaan Aşkar’ın yaptığı ‘Sonbahar’ şiirinin ardından okulumuz 9A sınıfı öğrencilerinden, Fem Köymen, Sevilay Çelik ,Efe Çilek ,Zeynep Akyürek ,Sinem Yalur ve 10A sınıfı öğrencisi Ayça Uztimur’un Atatürk için bestelenmiş “Uyan” şarkısı için hazırladıkları dans gösterisi yer aldı. İzleyenlerin yoğun ilgisi ile karşılanan gösteri dakikalarca alkışlandı.

Tören, Atatürk ilke ve devrimlerinden 60 yıldır ödün vermeyen Çamlaraltı Koleji’nin yönetici, öğretmen veli ve öğrencilerinin “Atamızı unutmayacağız, unutturmayacağız! ” sözleriyle son buldu.

Fotoğraflar için tıklayınız...

ÇAMPORTAL