Brandé Flamez Çamlaraltı’nda

07/11/2018

Denge Psikolojik Danışmanlık,  Çamlaraltı Koleji ve Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Kriz Durumlarında Çocuklar ve Ebeveynleri ile Yaratıcı Teknikler ile Çalışma” konulu seminer, rehber öğretmenleri bir araya getirdi.

Çamlaraltı Koleji ev sahipliğinde gerçekleşen seminer öncesi, Genel Müdür Gülçağ Gençer’i ziyaret eden Brandé Flamez, Türkiye’de olmaktan ve buradaki öğretmenlerle ortak bir paylaşımda bulunacak olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirirken, Çamlaraltı Koleji’ne misafirperverlikleri için teşekkürlerini sundu.

Amerika Lamar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü Klinik Profesörü Dr. Brandé Flamez tarafından İngilizce olarak gerçekleştirilen seminerde, günümüzün önemli sorunlarından biri olan çocuklar ve ebeveynleri arasındaki problemleri çözme teknikleri ve uygulamaları konusunda eğitici ve keyifli bir sunum gerçekleştirildi.

Brandé​ Flamez kimdir?

Dr Brandé Flamez Amerika Birleşik Devletleri’nde Lamar Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık bölümünde klinik profesördür. Flamez aynı zamanda gelişmekte olan ülkelere bağış ve gönüllü hizmetler sunan sivil toplum kuruluşu SALT World (Serving and Learning Together)’ün CEO'su ve kurucusudur. Klinik geçmişi, toplum temelli ve özel danışmanlık ortamlarında çocuklarla, ergenlerle ve ailelerle çalışmayı içerir. Ayrıca, Dr. Flamez mahkemeler tarafından yönlendirilen ergenler için bir ayakta tedavi programı tasarlanmasında yardımcı olmuştur. Flamez psikolojik danışmanlık mesleğinde aktiftir. Amerikan Psikolojik Danışmanlık Derneği (ACA) yönetim kurulu üyeliği,  Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği, ACA Finans Komitesi, ACA Yatırım Komitesi ve ACA Yayın Komitesi'ne başkanlık etmiştir. Aynı zamanda Hümanist Psikolojik Danışmanlar Derneği'nin (AHC) Geçmiş Dönem Başkanıdır. Şu anda Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği Geçmiş Dönem Başkanlığını ve AHC etik kurul başkanlığını yürütmektedir.

Flamez, The Family Journal dergisinin yayın kurulundadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok kez sunum yapmış ve çeşitli kitap, kitap bölümleri ve sayısız makaleleri bulunmaktadır. Flamez, the assessment textbook Counseling Assessment; Evaluation: Fundamentals of Applied Practice and Diagnosing Children and Adolescents: Guide for Mental Health Practitioners, and The Counselor's Guide to the Dissertation Process: Where to Start and How to Finish kitabının yazarıdır. 2017 ACA Dr Judy Lewis Sosyal Adalet Ödülü, 2017 AHC Hümanist Liderlik Ödülü, 2015 Psikolojik Danışman Eğitmenliği Savunuculuk Ödülü, 2014 ACA Kitty Cole İnsan Hakları Ödülü, 2012 ACA Gilbert ve Kathleen Wrenn. Bakım ve İnsani Yardım Ödülü gibi birçok ulusal ödülün sahibidir. 2012 IAMFC Değerli Mentor Ödülünün de sahibidir.

ÇAMPORTAL