Çamlaraltı eTwinning’le İtalya’ya ulaştı

04/01/2018

Çamlaraltı eTwinning’le İtalya’ya ulaştı

Yabancı dil konusunda ciddiyetle çalışmalarını sürdüren ve mezun olan öğrencilerinin donanımlı bir şekilde hayata atılmalarını önemseyen İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, her fırsatta çeşitli projelerle öğrencilerini dil konusunda pratiğe yönlendiriyor.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eden projelerden biri olan eTwinning’le, öğrencilerinin okulda öğrendiği İngilizce’yi geliştirmelerine, farklı ülke ve kültürle iletişim kurmalarına imkan sunuyor.

Çamlaraltı Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri, İtalya’dan “France-Presen High School”la eTwinning projesi kapsamında birbirlerine yazılı ve görsel sunumlar hazırlayarak, kültürlerini tanıtma, farklı kültürleri öğrenme, İngilizce’lerini pekiştirme ve akıcı bir şekilde konuşma şansı elde ediyorlar.

Öğrencilerin eTwinning projesi sayesinde dil konusunda kendilerini daha da geliştirdiğini ifade eden Çamlaraltı Anadolu Lisesi Müdürü Güneş Özdinç, “Özel okulların ağırlık verdiği konuların başında gelen yabancı dil, pratik yaptıkça ve farklı kültürlerle iletişime geçerek daha etkili ve başarılı olarak ilerliyor. Ayrıca öğrencilerimiz bu tür projeler sayesinde farklı bir ulusla etkileşime geçerek hem derste öğrendiklerini pratikte kullanıyor, hem de özgüven gelişimi konusunda da önemli bir yol katediyorlar” şeklinde konuştu.

ÇAMPORTAL