Çamlaraltı Koleji bünyesindeki Ege Elit, final biletini kaptı

11/04/2017


İzmir Özel Çamlaraltı Koleji bünyesinde 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren Ege Elit Spor Kulübü, Balıkesir’de gerçekleştirilen yarı final müsabakalarında aldığı sonuçlarla Antalya’daki şampiyonaya katılmayı garantiledi.

U18 takımıyla yarıştığı şampiyonada İzmir’de ilk üç içerisinde yer alarak Balıkesir’deki yarı finallerde yarışan Ege Elit, çıktığı ilk iki müsabakada Ankara ve Bursa takımlarını 78-55 ve 73-56’lık skorlarla yenerek grubunda birinci oldu. Bu sonuçlarla finallere katılacak olan 16 takım arasında yerini alan Ege Elit, 2-7 Mayıs tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası’nda Çamlaraltı Koleji’ni temsil edecek.

Oyuncularının büyük bir özveriyle turnuvaya hazırlandığını belirten Ege Elit Spor Kulübü antrenörlerinden Ahmet Köksal, “Hem derslerinde başarılı olup hem de basketbola gönül veren öğrencilerimiz, her fırsatta antrenman yaparak turnuvaya ciddi ve sıkı bir programla hazırlandılar. Takıma her zaman güvenimiz tamdı. Onlar da ellerinden geleni yaparak yarı finallerde gruplarından birinci çıkarak şampiyonaya katılmaya hak kazandılar. 2-7 Mayıs’ta Antalya’da yapılacak şampiyonada da başarılı olacaklarından eminiz. Şimdiden hepsine başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

ÇAMPORTAL