Cumhuriyet Ödülleri Sahiplerini Buldu

10/01/2013

Eğitimde yarım yüzyılı geride bırakan okulumuzun bu yıl 12’ncisini düzenlediği ‘Kentimizde Cumhuriyete Sahip Çıkanlar’ ödülüne, İzmir Devlet Opera ve Balesi Solisti Aytül Büyüksaraç, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Sanatçı Müjdat Gezen, eski Devlet Bakanı Işılay Saygın ve bu ödül töreninin hazırlamasında büyük emeği geçen emekli öğretmen Güner Boran layık görüldü.

Çamlaraltı Koleji Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Çamlaraltı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dirikal, Yönetim Kurulu üyesi Melekşen Dirikal,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bentürk Dirikal, Genel Müdür Gülçağ Gençer, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Müzik dinletisinin ardından gerçekleşen ödül töreninde Devlet Opera ve Balesi Solisti Aytül BÜYÜKSARAÇ ödülünü okulumuz Kurucu Temsilcisi Melekşen DİRİKAL’dan aldı. Cumhuriyet kadını olmaktan ne kadar büyük mutluluk duyduğunu söyleyen BÜYÜKSARAÇ, “Atatürk olmasaydı bugün, opera sahnesinde bir sanatçı olamayacaktım.”dedi. Eski Devlet Bakanı Işılay Saygın, ödülünü, Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dirikal’ın elinden aldı. Geçmiş yıllarda ödül alanlara bakıldığında bu ödülün büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken Işılay Saygın, ‘Sevgili öğrenciler, huzurunuzda aldığım bu ödül için hepinize teşekkür ederim. Cumhuriyete sahip çıkın, gelecek sizin elinizdedir’ dedi.

Ödülünü Gülçağ Gençer’in elinden alan emekli öğretmen Güner Boran ise çok duygulu anlar yaşadı. Bu ödül töreninin mimarı olan Boran, öğrencilerine teşekkür etti.

Lucien Arkas, yurt dışında bulunduğundan Arkas Holding Kurumsal İletişim Müdürü Bahadır Osman, Arkas adına ödülü aldı.

 Müjdat Gezen’in ise oyunu dolayısıyla ödül törenine katılamayacağı daha önceden belli olduğu için okulumuza Aralık ayı içerisinde gelip ödülünü aldı. Güzel mesajı ile aramızda yer alan Müjdat GEZEN; 

“Sevgili Çamlaraltı Koleji Öğrencileri

            Bugün “1881” isimli oyunum sebebiyle İzmir’de, aranızda olamıyorum. Cumhuriyet’e sahip çıkan kentin Cumhuriyet’e sahip çıkan insanları, bu ödülü bana verdiğiniz ve okulunuzda ağırladığınız için teşekkür ederim. Okulunuzu çok sevdim.  Beni ödüllendirdiniz sağ olun ve topluma yararlı olun.” dedi.

            Daha önceki yıllarda ödül olan Emine ÇİZGENAKAT “Cumhuriyete Sahip Çıkanlar Ödül Töreni”ne, hem Çamlaraltı Koleji Mezunu, hem de 2005-2006 yılında bu ödülü almış biri olarak, ailevi sağlık problemleri sebebiyle katılamamaktan dolayı üzüntülerimi bildirir, nazik davetiniz için teşekkür ederim.

Törenin her yıl olduğu gibi coşku içinde geçmesi dileklerimi iletir, size, konuklara ve ödül olan kentimizin güzel insanlarına sevgi ve selamlarımı sunarım.” Notunu okulumuza iletmesine rağmen son anda yanımızda olarak bizleri mutlu etti.

            Yine daha önce okulumuz tarafından ödüle layık görülen Nedret GÜVENÇ, güzel notuyla bizleri duygulandırdı.

“Bu yıl 12.’sini düzenlediğiniz “Kentimizde Cumhuriyete Sahip Çıkanlar Ödül Töreni”ne, hava muhalefeti sebebiyle İzmir’de olamamamdan dolayı gelemeyeceğimi üzüntüyle bildirir, Sevgili Çamlaraltı Çocuklarımı düzenledikleri güzel ödül töreni için tebrik ederim.

Çamlaraltı Koleji’nin bu yıl eğitim-öğretimine başladığı Güzel Sanatlar Lisesi’ni gönülden desteklediğimi sözlerime eklerken, başarılı ve Cumhuriyete Sahip çıkan çocuklar yetiştirmeye devam edeceğine dair inancımı sizlerle paylaşmak isterim.”

 İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da daha önceden planlanmış toplantısı sebebiyle tebrik mesajlarını iletti.

Yeni Asır Tv haberi için tıklayınız.

 
\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"\"\"


ÇAMPORTAL