GELECEKTE ''TÜRK GİBİ SATRANÇ OYNUYOR'' DEDİRTECEK

08/06/2011

\"\"Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat YAZICI 06 Haziran 2011 tarihli “Çocuklar Geliyor” yazısında okulumuzun başarılı Satranç ustası Burak FIRAT hakkında gelecekte Türk Gibi Satranç Oynuyor” dedirtecek diyor. Türkiye\' nin Üniversitelerinde, Beden Eğitimi ve Spor Branşlarındaki akademik satranç kadrolarının iskeletini de kuracakların arasında Başarılı sporcumuzun da olacağını belirten YAZICI yazısına “Rusya Devlet Sosyal Üniversitesi yetilileriyle bir araya geldik, konuştuk. Buna göre Eylül ayında, Burak FIRAT ve Mustafa YILMAZ, Moskova\'ya gidiyorlar. Yanlarında Demre KERİGAN’ da olacak büyük olasılıkla. 

Bu 3 özel delikanlıyla başlayan bu iş birliği Cemil Can, Vahap, Batuhan gibi olağan üstü onlarca yeteneğimizin eğitimine kadar devam edecek. 

Moskova\' da, tamamen sporcuya özel bir eğitim alacak bu çocuklarımız. Olması gerektiği gibi; onlar derse değil, ders onlara gelecek. Hem tüm dünyaya \'Türk gibi satranç oynuyor\' dedirtecekler, hem de on yıl sonra Dünyanın en güçlü satranç ülkesi olacak olan Türkiye’ yi başarıyla temsil edecekler”diyerek devam ediyor.
 
Adından başarı ve övgüyle bahsedilen öğrencimizi yürekten destekliyor, gelecekteki yarışmalarında başarılar diliyoruz.
 
 

ÇAMPORTAL