İZİNDEN AYRILMAYACAĞIZ ATA'M

15/11/2011

 İzmir Özel Çamlaraltı Koleji olarak Atatürk’e olan bağlılığımızı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’nde bir kez daha gösterdik. Bu yıl Türkçe Bölümümüz Atatürk’ü anma etkinliği olarak ‘’Yenide ATATÜRK’’ adlı bir tema hazırladı. Türkçe Bölüm Başkanımız Şengül KIRAN’ın sunumuyla gerçekleştirilen törenin ilki Kuzey Bahçe’de yapıldı.

Anadolu Lisesi Müdürümüz Aydın KOYUTÜRK’ün konuşmasının ardından, İÖO 2. sınıf öğrencilerimizin korosu ve öğrencilerimizin hazırladığı şiir dinletileri büyük ilgi ve heyecanla izlendi.

Gün içerisinde üç oturum şeklinde konferans salonumuzda sunulan  programlara  Anasınıfından 12. sınıfa  kadar tüm öğrencilerimiz katıldı. Arka planda şehitlerimizin görüntüleriyle sahne alan İlköğretim Okulu Orkestrasımızın kendi istekleri doğrultusunda seslendirdikleri “Şehitler Türküsü’’, “Kurduğun cumhuriyeti korumak için öldüler” cümlesiyle başladı ve İzleyenlerin gözyaşları ile son buldu. Türkçe öğretmenimiz Gözde AKSU, konuşmasında ’’Bu dört duvar arasında tazeleniş var Atam. Yeniden yine ülkemin geleceğine ilişkin umut filizleri yükseliyor göğe. Her ne kadar bir tarafta ardı arkası kesilmeyen şehit haberleri, öte tarafta yalnızca malzemeden değil; yüzlerce insanın yaşamından çalınan yıkık zamanlar olsa da! Kardeş kavgalarına meyil etmeyeceğiz .’’dedi. 

\"\"\"\"

ÇAMPORTAL