KELOĞLAN'’IN MACERALARI PROJESİ 8. YARATICI VE YENİLİKÇİ ÖĞRETMEN SEMİNERİ'NDE

26/04/2011

\"\"

 
Okulumuz sınıf öğretmenlerinden Semra KIRITOĞLU\'nun öğrencileriyle yapmış olduğu “Keloğlan’ın Maceraları” projesi, EÇEV’in 8.Yaratıcı Yenilikçi Öğretmen Eğitim Seminerlerinde  uygulanış amacı, aşaması ve kullanılan yöntemler bakımından sunum yapılmaya değer bulundu. Türkçe- İngilizce Alan Geçişi konusu içerikli sunumunu yapmaya davet edilen Öğretmenimiz Semra KIRITOĞLU, sunumunun uygulanış amacını yaratıcı düşünen, sorumluluğunu yerine getirebilen, grupla çalışabilen, planlı, sosyal becerileri gelişmiş, araştıran, kendine güvenen, öğrendiği bilgileri başka bir alanda kullanabilen, duygu ve düşüncelerini çeşitli yollarla ifade edebilen bireyler yetiştirmek olarak belirledi. Bunun dışında sunumun bir diğer dikkat çeken kısmı yapılan uygulamada kullanılan yöntemler oldu.  Uygulamanın aşamalarında  Türkçe’ den yabancı dile (İngilizce’ ye) alan geçişi yaparak kalıcı öğrenme hedeflendi. Bunun için masal yazma çalışması yapmaya karar verildi. Türk Masalları ile Türk Efsanelerinin yazma çalışmalarında  kullanılması düşünüldü. 

Semra Öğretmenimiz tarafından belirlenen metotlar beyin fırtınası, problem çözme, bireysel çalışma, araştırma, dramatize etme, yazılı ve sözlü anlatım ve sunumdu. Süreç sonundaki değerlendirme kısmında ise; gözlem raporu, rubrik ve geri bildirimlerle değerlendirme yapıldı.
Başarılı sunumu ve sonrasında verdiği ayrıntılı  bilgiler ile EÇEV 6.Yaratıcı Yenilikçi Öğretmen Eğitim Semineri’ne renk getiren öğretmenimizi kutluyoruz.
 

ÇAMPORTAL