ORYANTASYON HEYECANI

21/09/2015

Öğrencilerin heyecanla beklediği 2015-2016 eğitim-öğretim yılı, ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencilerinin okula alışmaları için düzenlenen oryantasyon programıyla, İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde coşkuyla karşılandı.             
Velilerin de yer aldığı oryantasyon programı çerçevesinde öğrenciler, öğretmenleriyle tanışma ve kaynaşma etkinlikleriyle okula uyum sağlamada zorlanmadılar.

Sabah erken saatte başlayan program, yeni dönemde derslere girecek öğretmenlerin tanıtılmasıyla başladı. İzmir Özel Çamlaraltı İlkokulu Müdürü Güneş Özdinç öğrencilere ve velilere eğlenceli, ama bir o kadar da eğitici ve öğretici bir yıl geçireceklerini aktardığı konuşmasında, "Çamlaraltı Koleji büyük bir aile. Çocuklarınız ve sizler de bugünden itibaren bu büyük ailenin birer ferdisiniz. Aramıza katılan yeni öğrencilerimizle birlikte, her yıl olduğu gibi bu yıl da güzel, dolu dolu, hem eğitim hem de sosyal yönden hareketli ve eğlenceli bir yıl geçireceğimizi belirtmek isterim. Çocuklarınız bugünden itibaren okulumuz himayesinde, gururla takdim ettiğimiz, alanlarında tecrübe sahibi en iyi öğretmenlerle güzel bir yıl geçirecek. Hepimiz için başarılı bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Çamlaraltı ailesine hoş geldiniz" dedi.

Özdinç’in konuşmasının ardından ana sınıfı öğrencileri öğretmenleriyle birlikte etkinlikler için sınıflarına giderken, birinci sınıf öğrencilerinin öğretmen seçimi velilerin huzurunda kura çekimiyle belirlendi.

Uyum programı çerçevesinde bir günü öğretmenleriyle tanışıp kaynaşma adına düzenlenen etkinliklerle geçiren öğrenciler gün sonunda, Çamlaraltı Koleji’nin yıl boyunca sürdüreceği ‘doğa’ temasıyla ve ismiyle bağdaştırdığı, içerisinde çam fidelerinin de olduğu hediye paketlerini alarak dağıldılar.

ÇAMPORTAL