Tübitak Bölge Finallerinde 3 Projemiz Var…

26/02/2014

 Tübitak Bölge Finallerinde 3 Projemiz Var…

TÜBİTAK 45.Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması\'na bu yıl Türkiye\'den 17486 öğrenci 10418 proje ile başvurdu. Bu projelerden 1200 tanesi Ege Bölgesi koordinatörlüğüne gönderildi ve 100 tanesi Ege Bölgesi sergisine davet edildi. Bu 100 davet alan projeden fizik ve biyoloji dalında ise 12’şer proje seçildi.

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji\'nden 5 öğrenci toplamda 3 proje ile bu yarışmaya başvurdu ve 3 projemiz de Ege Bölge Sergisi’nde sergilenmeye hak kazandı. Sergilenmeye hak kazanarak finale kalan projelerimizden 2 fizik projesi 1 de biyoloji projesi bulunuyor.

Fizik dalındaki projelerimizi 10 A sınıfı öğrencileri, Duygu Nur EMEKLİ, Tevfik Umutcan ÖNAL ve Ömer İZANCI hazırlarken; Biyoloji dalındaki projemizi ise yine aynı sınıftan Ezgi İrem HAZIRCI ve Arda Hakyemez hazırladı.

Öğrencilerimizi göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutlar, projelere danışmanlık yapan Fizik Öğretmenimiz Volkan GÖNEN ve Biyoloji Öğretmenimiz Esra KAYAFOĞLU’na;  ayrıca Fen Bilimleri Zümre Başkanı İlkay AYDEMİR’e destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

\"\"

\"\"
ÇAMPORTAL