Çamlaraltı Anadolu Lisesi’nin Yabancı Dil Başarısı

30/09/2020

Oxford University Press Türkiye tarafından bu geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında onuncusu düzenlenen Oxford Big Read Yarışması’nda Çamlaraltı Anadolu Lisesi öğrencileri bronz madalya almaya hak kazandı.

Öğrencilerin öğrendikleri yabancı dili geliştiren ve okuma sevgisi aşılayan yarışma, “Tune Into Global Skills” başlıklı temayla 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında da Türkiye’den binlerce öğrencinin yarıştığı bir platform oldu. Oxford Big Read Yarışması’nda ilkokuldan liseye kadar, her yaş grubu öğrencinin farklı dallarda İngilizce’sini kanıtladığını ifade den Çamlaraltı Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Çağla Adak, öğrencilerinin bu yarışma için özveriyle çalıştıklarını ve elde ettikleri başarıyı hak ettiklerini ifade etti. Adak, “Çamlaraltı Koleji’nde ana sınıfından başlayan yabancı dil eğitimi lise yıllarında, artık öğrencilerimizin kendini farklı alanlarda da rahatlıkla ifade edebilmesine imkan sağlıyor. Oxford Big Read de Türkiye’den binlerce öğrencinin okudukları kitaplar üzerinden çalışmalarını ortaya koyduğu ve İngilizce’lerini geliştirip, öğrendiklerini pekişirmesine yardımcı olan bir yarışma. Öğrencilerimiz de bu doğrultuda okudukları kitaplardan bir çizgi roman ve gazete kapağı hazırladılar. Altı farklı kategori ve proje içerisinde lise grubuna yönelik Newspaper (Gazete) kategorisinde yarışan öğrencilerimiz Ceylin Kaya Türkiye’de ilk 10, Sude Ergel ise ilk 12 arasında, Comic Strips (Çizgi Roman) kategorisinde yarışan öğrencilerimiz Damla Bade Şahin ve Derin Karlıdağ Türkiye’de ilk 10 arasında yer alarak, bronz madalya almaya hak kazanarak hem kendi başarılarını kanıtladı, hem de okulumuzu gururlandırdılar. Bizler de öğrencilerimizin elde ettiği başarılarla öğrettiklerimizin ve emeklerimizin meyvesini almanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Oxford Big Read Yarışması on yıldır, belirlediği temalar ışığında öğrencilerin, iletişim ve işbirliği becerilerini yaratıcılık ve eleştirel düşünme ile yoğurarak, her bir bireyin duygusal öz-düzenleme ve iyiliğine eşit önemi göstererek, kültürlerarası yetkinlik ve vatandaşlığa erişmelerini hedeflerken, dijital okuryazarlığı yaygınlaştırarak ve bütün bunları tüm öğrencilerimize erişilebilir kılarak, onların modern dünyaya ayak uydurabilen, yetkin bireylere dönüştürmelerine katkı sağlamayı sürdürüyor. Yarışmanın kategorileri; 1-2.sınıflar için A Love of Reading Posteri, 3-4.sınıflar için Fotoğraf Albümü, 5-6.sınıflar için Kitap Kapağı, 7-8.sınıflar için Film Posteri, 9.sınıflar için Çizgi Roman, 10-11-12.sınıflar için Gazete.

İÇK STORE