Yemek Hizmetleri

 

YEMEKHANE

Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenebilmeleri için, diyetisyenimiz ve gıda mühendisi tarafından aylık olarak hazırlanan yemek listeleri, okul hekimi kontrolü sonrasında idarenin onayıyla okulun web sitesinde yayınlanmaktadır.

Mutfak ve kantinde görevli personelin, sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Yemeklerin tamamı okulumuzun mutfağında hijyenik bir ortamda hazırlanmakta ve günlük yemek numuneleri olası bir ihtiyaca karşı steril kaplarda 48 saat süre ile saklanmaktadır. İçme suları kapalı ambalajda sunulmaktadır. Kullanılan şehir suları özel olarak kurulan osmoz arıtma tesisinden geçirilerek tüm zararlı etkilerden (arsenik dâhil) arındırılmaktadır.

Yemek servisi, ana sınıfı,1, 2 ve 3. sınıfların masalarına servis, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10,11 ve 12. sınıflara self-servis şeklinde yapılmaktadır. Yemek süresince gıda teknikerimiz, sınıf öğretmenlerimiz, mutfak personelimiz çocuklara yardımcı olmaktadır.

Aylık olarak yayınlanan yemek listesinin ek olarak her gün 1, 2 ve 3. sınıflara salata, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflara da salata ve zeytinyağlılardan oluşan saladbar sunulmaktadır.

KANTİN

Okulumuzun kafeteryasında öğrencilerimize, öğretmen ve personelimize pişirilerek satışa sunulan gıdalar uygun sağlık koşullarında ve gıda mühendisi denetimindedir. Satışı yapılan tüm ürünlerin sağlıklı olmasına ve son tüketim tarihlerine dikkat edilmektedir.

İÇK STORE