Ortaokul

ORTAOKUL

İzmir Özel Çamlaraltı Ortaokulu olarak 4+4+4 sistemi gereği 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren 5,6, 7, ve 8. sınıflarımız Çamlaraltı Ortaokulu olarak anılmaktadır.

2018-2019 eğitim yılı ile birlikte 5. Sınıflarımız Yabanci Dil Ağırlıklı Programla eğitimlerine devam etmektedir.

Özel Çamlaraltı Ortaokulu, İngilizce'nin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca'yı ve 6. ve 7. sınıfta ise  üçüncü dil olarak İspanyolca'yı eğitim programı içine katmıştır.

Çok kültürlülük ve çok dillilik konusunda bir bilinç oluşturmak üzere etkinlikler düzenlenir, dil kampları, dil okulları ile yabancı dil programı zenginleştirilir.

Kodlama, Matematik ve Bilim Uygulamaları gibi Seçmeli derslerle öğretim programı zenginleştirir.

Okul yaşantısının demokratik bir atmosfer içinde gerçekleşmesine özen gösterilir.

Demokratik seçim yoluyla Öğrenci Birliği kurulur.

E-Twinning, MUN, DI, Lego Robotik ve Urfodu, Kanguru gibi organizasyonlarla projeler yürütülür, yarışmalara katılım sağlanır.

Okul bilgi iletişim sistemimiz ÇAMPORTAL ile  Kazanım Değerlendirme ve Deneme Sınavları sonuçları, bireysel ve grup destekleme çalışmaları, ödev ve proje çalışmalarımız veliyle paylaşılır.

Ders dışı etüt programlarıyla liselere giriş sınavlarına (LGS) hazırlıklarını destekleyen çalışmalar 7. sınıftan itibaren gerçekleştirilir.

Rehberlik birimi ve uzman psikolojik danışmanlık desteği ile zaman yönetimi, takım ruhu, motivasyon, test teknikleri ve sınav kaygısı çalışmaları yürütülür. Lassi, Pierre haris, beier cümle tamamlama, kimdir bu, sosyometri, sınav kaygısı, başarısızlık nedenleri ölçekleri ile çalışmalar desteklenir.

Lego Robotic, DI, MUN, İngilizce Drama, Fark Yaratanlar, Masa Tenisi, Basketbol, Voleybol, Münazara, Kodlama, Matematik, Koro ve Ritm, Hobi, Speed Stack ve Latin Dansları gibi öğrencilerimizin hem keyifli anlar yaşayacağı hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunacağı kulüp çalışmaları yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin farkındalıklarını artırmak ve özsaygılarını geliştirmek en başta gelen amaçlarımızdandır.

Atatürk ilke ve devrimleri ile bilimsel yaklaşımlar tek rehberimizdir.

İÇK STORE